Українські громадські діячі виступаються проти будь-яких змін до Конституції

Низка відомих громадських діячів вимагають від президента України і Верховної Ради оголосити мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції України в умовах, коли триває війна
Depo.Влада
13 серпня 2015 10:47
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у зверненні громадських діячів, передає depo.ua.

Підписанти вважають неприпустимим закріплення в Конституції норми, яка передбачає особливості місцевого самоврядування для окремих районах Донецької та Луганської областей.

Звернення підтримали Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Володимир Василенко, Ігор Юхновський, Мирослав Попович, В'ячеслав Брюховецький, Степан Хмара, Левко Лук'яненко, Віктор Шишкін, Микола Козюбра, Тарас Стецьків, Олександр Скіпальський, Сергій Дацюк, Тарас Возняк, Богдан Яременко та інші.

Зокрема, суддя Конституційного суду України у відставці Віктор Шишкін вважає, що в Україні існують не лише фактичні, але й юридичні умови воєнного стану.

"Всі маніпуляції зі змінами до Конституції - це намагання уникнути відповідальності, не займатися тими завданнями, які президент має виконувати. Наш меморандум - це наше волання, наш внутріній глас від серця, від мозку до українського народу, що нас ведуть не в той бік", - заявив Шишкін.

Нагадаємо, 31 липня Конституційний Суд України схвалив внесення змін до Конституції України щодо децентралізації . Спікер Верховної Ради Володмир Гройсман сподівається, що парламент проголосує за ці зміни вже у вересні.

Більше новин політики читайте на Влада.depo.ua