UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українські депутати надіслали Меркель листа щодо Nord Stream-2

Депутати Верховної Ради закликали канцлерку Німеччини Ангелу Меркель до спільного обговорення проекту Nord Stream 2 з усіма зацікавленими країнами

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НАК "Нафтогаз України".

"Минулого тижня у відкритому листі канцлеру Німеччини Ангелі Меркель 20 депутатів українського парламенту розкритикували суперечливий проект будівництва трубопроводу Північний потік-2 та підтримали лист протесту, який раніше цього місяця підписали і направили канцлеру понад 70 депутатів Європарламенту та понад 20 депутатів парламентів країн-членів ЄС. Цей останній лист закликав німецький уряд змінити політику щодо проекту трубопроводу та засудив "великий розбрат між країнами - членами ЄС", що виник через підтримку кремлівського проекту німецьким урядом", - йдеться у повідомленні.

Українські парламентарі, які підписали нового листа протесту, наголосили на згубних наслідках проекту Північний потік-2 як для України, так і для Європейського Союзу.

Вони також висловили обурення тим, що рішення щодо Північного потоку-2 вочевидь ухвалене без урахування ширшого європейського контексту. Підписанти зауважили, що лише одиниці отримають вигоду від цього проекту, який матиме масштабні руйнівні наслідки для економіки та підживлюватиме політичну корупцію.

Країни Центральної та Східної Європи побоюються, що після запуску проекту Газпром зможе нав'язувати необгрунтовані контрактні умови, щоб посилити своє домінування на європейському газовому ринку, як це вже неодноразово відбувалося, йдеться в листі українських депутатів.

Як приклад вони наводять несподівану відмову в березні 2018 року поставити Україні оплачений наперед газ, що створило загрозу стабільному газопостачанню та безпеці мільйонів родин в Україні та ЄС. Скандинавські країни занепокоєні можливими наслідками для їх національної безпеки, оскільки Північний потік-2 може загрожувати судноплавству в Балтійському морі.

Що ж до України, то, за словами парламентарів, вона може стати відрізаною від енергоресурсів та відчути фізичну загрозу, якщо Росія добудує газопровід. Для України транзит газу - не лише джерело доходів. Це важлива складова системи національної оборони. Якщо наша країна втратить роль транзитної держави, тоді вже ніщо не стримуватиме Росію від можливої ескалації військової агресії.

Нагадаємо, 11 листопада міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що США продовжать працювати з ЄС проти запуску "Північного потоку-2".

Російська держкомпанія "Газпром" заявила про намір побудувати газопровід "Північний потік-2", "незважаючи ні на що".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme