Українська прокуратура взялась за російських чинів через захоплення пам’яток Криму

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння службовими особами уряду Росії об’єктами культурної спадщини на території окупованого півострова
Depo.Влада
23 жовтня 2015 17:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"Установлено, що службові особи уряду Російської Федерації всупереч чинному законодавству України 17.10.2015 ухвалили розпорядження №2073-р, яким об’єкти культурної спадщини, що розташовані на територіях АР Крим та м.Севастополя, віднесено до об’єктів культурної спадщини та включено до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини (пам’яток історії та культури) народів Російської Федерації”, — зазначили в прокуратурі.

У додатку до розпорядження визначено перелік об’єктів, які є особливою цінністю та не підлягають приватизації відповідно до Закону України “Про перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації”. Це такі об'єкти, як: комплекс споруд Воронцовського палацу, Архангельська церква, комплекс споруд Генуезької фортеці, гробниця "Дюрбе Діляра-Бикеч" тощо.

"Таким чином, службові особи уряду Росії незаконно заволоділи майном, що належить державі Україна, чим спричинили їй шкоду в особливо великому розмірі та вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст.191 Кримінального кодексу України", - зазначили в Прокуратурі АР Крим.

Нагадаємо, що 20 жовтня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження, яким понад 220 об'єктів на території анексованого Криму і міста Севастополя віднесені до культурних об'єктів федерального значення Росії. А  Україна звернеться до міжнародної спільноти із закликом засудити такі дії Росії.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад