Українська прокуратура подала в Інтерпол на "Гобліна": з першого разу – не вийшло

У Прокуратурі АР Крим відкрили провадження економічного характеру проти глави окупаційного уряду Криму Сергія Аксьонова за передачу дитячого табору "Артек" у власність Росії
Depo.Влада
17 серпня 2016 15:34
ФОТО: depo.ua

Це справа дозволяє подати заявку на розшук в базу Інтерполу, заявив заступник прокурора АРК Петро Коваленко, передає depo.ua з посиланням на "ЛігаБізнесІнформ".

"У нас по Аксьонову є провадження, які носять економічний характер. Він передав український Артек у власність РФ, що завдало Україні значного матеріального збитку. Чисто економічний злочин, побутовими словами - злодійство. Ми подали його у міжнародний розшук - повернули, з процедурних питань. Наразі органом досудового розслідування усуваються зауваження, і в подальшому, сподіваюся, це питання буде вирішено позитивно", - сказав Коваленко.

У відповідь на запитання, чи можна буде подати в розшук Інтерполу на колишніх депутатів Криму і Севастополя, коли українські суди почнуть виносити вироки, він нагадав, що Інтерпол не займається політичними і військовими провадженнями.

"Складність з базою Інтерполу, наскільки я володію ситуацією, в тому, що вони вважають подібні провадження політичними. А політичними і військовими злочинами вони не займаються. Наприклад, в Генеральній прокуратурі є провадження щодо Аксьонова, він підозрюється у державній зраді", - уточнив Коваленко.

Тому справи проти депутатів Криму, яких звинувачують у державній зраді, можливо, будуть лежати до тих пір, поки обвинувачені не в'їдуть на територію материкової України. При цьому заступник прокурора АРК впевнений, що з'явиться більше можливостей вести переговори та обґрунтовувати свою позицію.

"Що стосується тих злочинів, які не мають відношення до політики, то є чисто кримінальні, у т. ч. які мають матеріальний, економічний характер - будемо вживати всіх можливих заходів, щоб оголошувати їх в міжнародний розшук", - зазначив Коваленко.

Нагадаємо, що у червні Генпрокуратура викликала Аксьонова та тодішнього "прокурора Криму" Наталію Поклонську на допит. Як і очікувалося, вони не з'явилися. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада