Українська делегація похвалилася успіхами щодо "кримської" резолюції ОБСЄ

Постійний комітет ПА ОБСЄ, засідання якого проходило в Тбілісі, прийняв до розгляду проект резолюції щодо ситуації в Криму
Depo.Влада
4 липня 2016 05:16
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомив депутат Держдуми Микола Ковальов, член російської делегації на засіданні ПА ОБСЄ, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

У документі йдеться про "порушення прав людини та основних свобод в Криму, порушення прав кримсько-татарського населення".

За його словами, документ був запропонований українською делегацією як додатковий пункт порядку денного сесії. Він викликав різко негативну реакцію у членів російської делегації. За словами Ковальова, він і його колеги відмовилися від участі в обговоренні поправок до цього документу з огляду на його "повну заангажованість та необ'єктивність". На сторінці в "Фейсбуці" Ковальов назвав сесію ОБСЄ "досить примітивною пародією на парламентаризм".

Народний депутат Рефат Чубаров у "Фейсбуці" подякував членам парламентської делегації України в ПА ОБСЄ за ретельно продуману тактику.

"Ми вдячні нашим партнерам - парламентаріям багатьох країн. Представляється і бліц-візит в Тбілісі і сайд-івент з демонстрацією матеріалів про права людини в Криму і про становище кримськотатарського народу виявилися затребуваними", - написав він.

Це не єдине досягнення української делегації ПА ОБСЄ. Як повідомив член української делегації народний депутат Ігор Попов в "Фейсбуці" "політичний комітет ПА ОБСЄ після дводенних дискусій прийняв за основу основну резолюцію з усіма вигідними для України пунктами".

Зокрема, депутати підтримали "правки щодо посилення контролю над кордонами, про доступ міжнародних місій до всіх об'єктів ОРДЛО, Криму і Севастополі, а також про заклик до країн-учасниць продовжувати економічні та політичні санкції проти РФ до виконання міжнародних вимог і припинення незаконної окупації Криму".

Також, за словами Попова, вдалося відстояти положення із закликом до проведення міжнародних миротворчих операцій в Україні, всі вірні редакції по малазійському Boeing, статусу Криму і поваги до територіальної цілісності.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: Крим, ОБСЄ