ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україні потрібен закон про спецконфіскацію, - Луценко

Україні потрібен закон на кшталт британського, який дозволяє конфісковувати нерухомість або рахунки, які не мають офіційного поясненя

Depo.Влада
24 квітня 2018 19:21
ФОТО: depo.ua

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, відповідаючи на питання, що корисного він почерпнув з дискусії у Європарламенті щодо корупції в Україні, передає Depo.ua.

"Це закон, який давно потрібен Україні. Спецконфіскацію засобів Януковича ми проводимо за чинними законами, тому процедури такі важкі і часто зазнають атак зацікавлених осію. Не лише публічно, але й юридично. Тому потрібен закон про спец конфіскацію, в якому важливо врахувати британський досвід: якщо правоохоронна система ставить питання до будь-якого громадянина чи гостя Британії показати джерела наприклад, 5-поверхового будинку. Якщо цих джерел немає, нерухомість переходить у держвласність. Це стосується і коштів, які заморожуються на британських рахунках – якщо немає інформації про законність їх отримання, вони конфісковуються", - заявив Луценко.

На його думку, це би в рази прискорило очищення України від корупції і криміналітету.

Луценко зазначив, що закон скоріш за все не може бути прийнятий в цьому парламенті.

"Думаю, що в цьому парламенті цей закон не пройде, проте він може стати одним із основних понять, навколо яких можна розгорнути передвиборчу кампанію до наступного парламенту", - заявив генпрокурор.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада