Чому Азаров заслуговує на довічне утримання Україною

Щоб покарати Януковича, Азарова і інших Україні потрібно звертати поменше уваги на європейських друзів з Веніційської комісії
Чому Азаров заслуговує на довічне утримання Україною
Чому Азаров заслуговує на довічне утримання Україною

Сумнозвісний "кровосіся" та сам собі "папєрєднік" Микола Янович Азаров, який от уже два роки рятує Україну з-за північно-східного кордону, знову нагадав про себе. Точніше, нагадав не сам Микола Янович, а Апеляційний суд Києва, який розблокував пенсійні рахунки екс-прем'єра, про що і просурмили наші ЗМІ.

Апеляційну скаргу з вимогою розблокувати пенсію Азарова подав його адвокат, мовляв, пенсія в 17 з гаком тисяч гривень на місяць – це для Миколи Яновича "єдине джерело існування". Суд аргументи захисту прийняв, і тепер екс-прем'єр у вигнанні отримав доступ до зароблених тяжкою чиновницькою працею грошей.

У українців ця новина викликала цілком зрозуміле та справедливе обурення, хоча усі чудово розуміють, що для персонажа масштабу Миколи Яновича 17 тис. на місяць – це так дрібничка, і що з формально-юридичної точки зору пан Азаров кришталево (ну, майже) чиста людина перед українським законом. Принаймні жодного судового вироку щодо поплічника Януковича в Україні не винесено, як, власне, і щодо самого Януковича та інших його посіпак. То ж немає жодних юридичних підстав позбавляти сивочолого поважного дідуся Азарова його пенсії, як власне і інших чиновників-втікачів.

От тільки українцям якось не надто приємно усвідомлювати, що їхні податки досі ідуть, в тому числі, і на забезпечення московського життя людей (справа не лише в Азарові), яких вся країна щиро вважає злочинцями – в ліпшому випадку злісними корупціонерами, а то й винними у вбивствах Небесної сотні.

Питання, чому ж досі за два роки жоден з представників злочинного режиму Януковича досі не покараний, настільки часто звучить, що стає навіть смішно. І питання не лише в якості роботи нашої правоохоронної системи, справа ще й в тому, що корупційні злочини чи зловживання владою (а саме з цим маємо справу стосовно колишніх високопосадовців) юридично бездоганно довести вкрай складно, тим більше так, аби не можна було навіть говорити про політичну упередженість. От і виходить, що всі знають, що Азаров, Янукович і сотовариші крали мільярдами, узурпували владу, переписавши Конституцію на більш зручну, зробили з власних дітей і друзів нечувано успішних бізнесменів, кидали за грати політичних опонентів, але судам потрібні залізобетонні докази, а з ними як раз все не дуже. І якщо Януковичу вистачило зухвалості кинути за грати Тимошенко та Луценка і не зважати на обурення Європи, то нинішня влада на це зважитися не може. Хоча сама історія Європи їй пропонує прекрасний і простий вихід.

Мало хто знає, що Нюрнберзький процес з юридичної точки зору відбувався на основі Лондонського статуту, який був підписаний переможцями лише у серпні 1945 року і фактично нацистських злочинців судили за злочини, які на момент їх вчинення злочинами не були. Тобто організатори Нюрнберзького процесу сотворили "юридичне диво", від якого у Венеціанської комісії зараз би волосся дибки встало. І весь Нюрнберзький процес з юридичної точки зору можна було б назвати "політично вмотивованим судилищем", а не проривом у міжнародному праві, як його зараз іменують. То чому б Україні не зробити свій маленький "юридичний прорив" і не почати процес щодо узурпації влади Януковичем та його поплічниками, придумати за це нові статті КК, організувати трибунал, який керуючись цим "проривом" не лише очно та заочно засудить усіх винних в цій узурпації, а і позбавить всіх злочинців пенсій, орденів та інших регалій. І залишить їм державне утримання в колоніях, яке персонажам помолодше Азарова ще й доведеться там відпрацювати. Венеціанська комісія буде проти? То нехай вивчають історію. Не думаю, щор через український "нбрнберзький процес" ми втратимо підтримку Заходу, який, швидше за все, обмежиться ритуальними повчаннями. А це наша влада вже навчилася терпіти. Чи наша влада боїться потім подібного процесу над собою?  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада