Україні не потрібні неефективні менеджери, - Гія Гецадзе

Україна зараз перебуває у стані війни і потребує дуже швидких реформ, тому державі не потрібні неефективні менеджери
Depo.Влада
19 травня 2015 18:43
ФОТО: depo.ua

Таку заяву сьогодні в ході брифінгу в Мін'юсті зробив заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе.

За його словами, Україна дуже відрізняється від Грузії. Щоб бути ефективними тут, грузинським експертам доводиться перебудовувати мислення і багато в чому змінювати підходи. Крім того, реформування системи юстиції в Грузії тривало 8 років, яких не має Україна.

«Я, як голова Комітету реформ, що нині активно працює у Міністерстві юстиції, вважаю, що ті, хто не готовий брати на себе відповідальність, не потрібні нашій команді. На жаль, як показує приклад Джаби Ебаноїдзе, не всі готові брати на себе відповідальність у просуванні реформ. Ми сюди прийшли не за посадами і кар'єрою, ми сюди прийшли, щоб допомогти нашим братам-українцям змінити країну, побудувавши її успішною та процвітаючою європейською державою. І над цим повинен працювати кожен», - наголосив Гія Гецадзе.

За його словами, якщо є проблеми, необхідно братися до роботи попри всі труднощі та досягати поставлених цілей.

«Коли я погоджувався на посаду, я розумів, що умови праці будуть складні, а результати моєї роботи будуть залежати лише від мене. Виклики, які нині стоять перед Україною, навіть складніші, ніж ті, які стояли перед Грузією після революції. Нашою відповіддю на критику буде не критика у відповідь, а конкретні результати. І ми побачимо їх максимально швидко», - сказав заступник Міністра юстиції.

За його словами, усі реформи Мінюсту обговорюються, розробляються та погоджуються з експертами і активно втілюються в життя.

«Це стосується і реєстраційної служби. Реформа надання реєстраційних послуг полягає в ліквідації реєстраційної служби та передачі функцій цього органу, разом з повноваженнями та фінансуванням, місцевим органам влади. Так, жодний державний чиновник, які призначався із Києва, ніколи не був мотивований працювати на благо жителів певного малого містечка так, як буде мотивована працювати місцева влада. Такий крок дозволив нам реалізувати стратегію децентралізації, яка була оголошена Урядом. Крім того, ми раз і назавжди знищуємо монополію при наданні послуг з реєстрації, і створюємо здорову конкуренцію, яка забезпечить поліпшення якості сервісів і ліквідацію корупції.», - зауважив Гія Гецадзе.

За його словами, єдиний ефективний шлях реформ - це децентралізація та наближення послуги до конкретного українця.

«Тільки за останній місяць, відтоді як нотаріуси отримали право реєструвати землі сільськогосподарського призначення, 10% реєстраційних дій вчинили саме вони - на якісно іншому рівні та без хабарів. Показала свою ефективність і бюджетна децентралізація, оскільки місцева влада більш мотивована зібрати податки, щоби потім витратити їх на місцеві потреби. Так, лише за останні чотири місяці було зібрано на 40% більше податків, ніж за аналогічний період минулого року», - зазначив заступник міністра.

Гія Гецадзе наголосив, що Мін'юст не зійде з обраного шляху реформування та децентралізації. При цьому Міністерство відкрите для громадськості та професійної спільноти, і готове вислухати ідеї, які забезпечать пришвидшення реалізації реформ та покращать їхню ефективності.