Україна буде судитися з Росією у СОТ через обмеження транзиту

Україна звернулася до СОТ із запитом про консультації з Росією щодо обмежень транзиту українських товарів через територію Росії
Depo.Влада
14 вересня 2016 21:46
ФОТО: depo.ua

Про це з посиланням на повідомленні Мінекономрозвитку Росії, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Подача такого запиту на консультації – це перший етап подачі позов. У тому випадку, якщо протягом 60 днів консультації ні до чого не приведуть, можна ініціювати створення панелі арбітрів.

"Консультації, які триватимуть протягом 60 днів – обов'язкова досудова стадія вирішення спору. Якщо протягом цього терміну сторони не знайдуть взаємоприйнятного рішення, сторона, яка ініціювала консультації, має право вимагати формування третейської групи. Мінекономрозвитку Росії спільно із зацікавленими відомствами уважно вивчить запит України і аргументи, які містяться в ньому", – йдеться у повідомленні російського відомства.

Нагадаємо, у липні Україна закликала Росію негайно скасувати необгрунтовані транзитні обмеження і відновити вільний режим транзиту для всіх членів Світової організації торгівлі.

Йдеться про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію Росії до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану.

Україна вважає, що запровадження Росією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України економічно й юридично необґрунтоване та призвело до затримок транзиту товарів з України через територію Росії не лише до Казахстану й Киргизії, але й до інших країн Азії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада