Українці їдуть в Гаагу на спецсесію щодо заборони хімзброї

Делегація України на чолі із заступником міністра закордонних справ Василем Боднарем 26-28 червня в Гаазі візьме участь у спеціальній сесії конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС.

"Метою заходу є розгляд випадків застосування хімічної зброї в Сирії, Іраку, Малайзії і Великій Британії та винайдення механізмів запобігання такому застосуванню у майбутньому", - повідомили у відомстві.

Зазначається, що участь делегації у заході відповідає позиції України про недопущення застосування хімічної зброї та притягнення винних у її застосуванні до відповідальності, а також щодо діяльності Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в цілому.

Очікується, що дискусії на сесії точитимуться навколо нещодавно оприлюдненого Британією проекту рішення конференції.

Зазначеним документом передбачається висловити засудження фактів застосування хімічної зброї як державами, так і недержавними суб'єктами, а також висловити підтримку професійній, неупередженій та незалежній діяльності генерального директора та технічного секретаріату ОЗХЗ.

"Україна послідовно відстоює позицію щодо важливості повного і незворотного хімічного роззброєння під ефективним міжнародним контролем та розглядає Конвенцію про заборону хімічної зброї як дієвий інструмент у цій галузі", - повідомили в міністерстві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МЗС