Україна звинуватила Росію в підкупі країн ООН перед голосуванням щодо Криму

Ще задовго до голосування в ООН за Резолюцію щодо порушень прав людини в Криму офіційна Москва почала активну роботу з підкупу й тиску на інші країни
Depo.Влада
16 листопада 2016 10:53
ФОТО: depo.ua

Про це розповів в ексклюзивному інтерв'ю "Укрінформу" Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає Depo.ua.

"Ми знаємо від наших друзів – багатьох країн, особливо у віддалених регіонах, що російські посольства в інших столицях або вдавалися до відвертого тиску й шантажу, що мовляв, якщо підтримаєте цю резолюцію, то ми виступимо проти вас у конкретних питаннях, або ж до елементарного підкупу. Просто заносилися гроші", - зауважив український представник.

Він  наголосив, що, на жаль, це залишається "звичною системою координат, у яких працює російська дипломатія".

У такий спосіб Москві вдалося "переконати" принаймні 23 країни. Але ця "дипломатія", за словами українського представника, віддає радянським підходом.

"Якщо ми вважаємо, що ця група країн належить до провідних, то тут треба ставити знак величезного мінусу. Серед них - союзники Росії, які просто мають аналогічні проблеми, і вони не згодні з розвитком історії, який сьогодні відбувається у світі", - сказав Єльченко.

Водночас, він висловив здивування, що в цьому списку є також кілька країн СНД, у тому числі, Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Вірменія, "позиція яких по відношенню до України могла би бути дещо іншою, враховуючи наші усталені відносини з ними".

На жаль, тиск Росії на них подіяв, констатував дипломат

"Це їхній вибір, ми це розуміємо, але не сприймаємо й будемо робити з цього відповідні висновки", - зауважив Єльченко.

Нагдаємо, Генасамблея ООН схвалила резолюцію про порушення прав людини в Криму. Документ підтримали представники 73 країн, проти нього голосували – 23 країни, 76 утрималися.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада