ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна звинуватила Кремль у військових злочинах в Криму

Україна зібрала докази вчинення Російською Федерацією воєнних злочинів на території анексованого Криму, на котрі розповсюджується юрисдикція Міжнародного кримінального суду
 

Depo.Влада
11 грудня 2017 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це сказав представник прокуратури Автономної Республіки Крим Андрій Андросов, виступаючи у Нью-Йорку на щорічній Асамблеї держав-учасниць Римського статуту, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу прокуратури.

"27 лютого 2014 року озброєні особи у військовій формі без відмітних знаків захопили урядові будівлі в Сімферополі, включаючи будівлю парламенту Криму. Російська Федерація пізніше визнала той факт, що у встановленні контролю над Кримським півостровом брав участь її військовий персонал", - сказав прокурор у виступі.

Також прокурор зазначив, що вже подано два інформаційних повідомлення прокурору Міжнародного кримінального суду. У повідомленнях також йдеться про порушення прав і свобод людини, зокрема: відбуваються незаконні обшуки та затримання, мають місце викрадення та катування людей, відбувається примусовий призов жителів Криму на службу в збройних силах Росії, порушується право на справедливе судочинство.

"Одним із найсерйозніших злочинів, яке вчиняється в Криму, є примусове переміщення жителів з територій АР Крим та міста Севастополя і заселення Криму російськими громадянами. Не менш масовим є незаконне захоплення та знищення державного майна України та приватного майна", - додав прокурор.

Нагадаємо, 10 грудня 2017 року у своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня прав людини президент України Петро Порошенко зазначив, що усі злодіяння, які чинить Російською Федерацією на території України, методично фіксуються в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада