Україна змушує тугодума Путіна швидше думати про Савченко

Оголошення вироку російським ГРУшникам має підштовхнути Путіна швидше вирішувати питання Савченко, але кремлівський диктатор все ще не квапиться
Depo.Влада
18 квітня 2016 17:33
ФОТО: depo.ua
Україна змушує тугодума Путіна швидше думати про Савченко
Україна змушує тугодума Путіна швидше думати про Савченко

Сьогодні Голосіївський райсуд Києва виніс вирок російським ГРУшникам Євгену Єрофеєву та Олександру Александрову. Обидва російські військовослужбовці визнані винними у веденні агресивної війни, сприянні діяльності терористичної організації та вчиненні теракту, що призвів до смерті людини. Кожен з бравих російських вояків отримав по 14 років ув'язнення з конфіскацією усього майна. Але для всіх нас у цій справі терміни ув'язнення та інші аспекти вироку – питання суто технічне. Зараз усю Україну хвилює лише одне питання, чи відбудеться врешті довгоочікуваний обмін двох ГРУшників на Надію Савченко, а якщо відбудеться, то коли. І з цим питанням поки жодної ясності поки немає.

Переговори на найвищому рівні щодо можливого обміну нібито тривають, ЗМІ публікують різні версії можливих домовленостей з точки зору технічних аспектів обміну та дотримання букви законів. Але жодної офіційної інформації щодо обміну поки немає. Тим часом Савченко продовжує сухе голодування в російській тюрмі і з кожним днем загроза її життю лише зростає. За останньою інформацією захисту Надії, є сподівання, що після вироку ГРУшникам українська льотчиця врешті призупинить голодування, принаймні вона обіцяла розглянути таку можливість.

Хай там як, але і після вироку ГРУшникам м'яч у справі обміну Савченко залишається на російській стороні. І тепер, як і до вироку, вирішальним у цій справі має бути принципове бажання Путіна обміняти Савченко. От тільки таке бажання поки не надто відчувається. Як уже не одноразово зазначалося, якщо в Кремлі остаточно вирішили, що обміну бути, то робити це потрібно якнайшвидше, аби і з Савченко раптом нічого трагічного не сталося, і ГРУшників не встигли остаточно засудити. Щодо першого, то тут Путін в часі дуже обмежений, а от щодо другої умови, то тут є щонайменше 30 днів. Саме такий термін має минути аби вирок українського суду набув чинності. Більше того, захист ГРУшників протягом цього строку може подати апеляційну скаргу, а потім і касаційну, що відтягне набуття вироком чинності ще на деякий час. Якщо ж обмін відбудеться до набуття чинності, то Україна обміняє "недозасуджених" ГРУшників на цілковито засуджену Савченко.

Враховуючи те, що адвокати ГРУшників ще не визначилися, чи оскаржувати вирок, Путін просто досі вагається, міняти чи не міняти Савченко. З одного боку російському президенту аж ніяк не потрібно, аби Надія померла у тюрмі, адже це означатиме нові ускладнення на міжнародній арені. З іншого – просто взяти і відпустити такого розкрученого російською пропагандою персонажа як Савченко в обмін на двох мало кому потрібних у Росії вояків, може сприйматися і російськими виборцями, і самим Путіним проявом слабкості, що для кремлівського "альфа-самця" страшніше будь-яких міжнародних ускладнень. Поки схоже на те, що Путін розглядає обидва можливі варіанти, але не хоче реалізації жодного з них, тому просто тягне час - і від переговорів не відмовляється, і на обмін не погоджується. Єдине, на що за такої тактики може сподіватися Путін, це те, що Савченко врешті зламається, відмовиться від голодування і змириться зі своєю долею політичної заручниці.

От тільки час в цьому випадку грає не на користь Путіна і з кожною годиною російський президент ризикує пройти чергову точку неповернення.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

 

 

Мітки: