Україна засудила етноцид кримських татар

Сьогодні, у Міжнародний День корінних народів світу, Україна гарантувала захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави і засудила етноцид татар росіянами
Depo.Влада
9 серпня 2016 10:55
ФОТО: depo.ua

Згідно з заявою МЗС України, Київ також визнав Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу як повноважний орган кримськотатарського народу, передає depo.ua.

"Підтверджуючи відданість принципам поваги прав і основоположних свобод людини, відображеним, зокрема, у Декларації ООН про права корінних народів, Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх національних меншин країни", - зазначається в заяві.

Україна вкотре привернула увагу світової спільноти до того, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії проти громадян України за національною ознакою, організація етнічно і політично вмотивованих переслідувань на тимчасово окупованій частині території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з дати початку тимчасової окупації Криму, є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу.

"Звертаємось до міжнародного співтовариства із закликом засудити дії окупаційної влади, докласти необхідних зусиль для захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації та не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу, який 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації", - йдеться в заяві.

Українські дипломати впевнені, що всі винні в окупації та протиправній спробі анексії Криму, а також системних і широкомасштабних порушеннях прав людини на українській тимчасово окупованій території будуть притягнуті до відповідальності.

У МЗС запевнили, що Україна не припинить докладати усіх своїх зусиль для повної деокупації території Криму та відновлення суверенітету і територіальної цілісності і закликає партнерів посилити свій тиск на країну – окупанта.

Нагадаємо, що репресії проти кримських татар в Криму лише набирають обертів. Так,  26 квітня так званий верховний суд Криму визнав діяльність Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською і заборонив його. У той же день Меджліс перейшов на надзвичайний режим діяльності та переніс центральний офіс до Києва

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада