Україна заборгувала позивачам в ЄСПЛ 400 млн грн

Заборгованість України перед позивачами в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) досягла 400 млн грн
Depo.Влада
21 жовтня 2016 07:20
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає  Depo.ua.

"Виконання Україною зобов'язань перед власними громадянами за рішенням Європейського суду з прав людини – це ганьба, яку країна має протягом останніх 15 років, коли через популістські закони створювалися зобов'язання перед пільговиками, потім держава ці зобов'язання не виконувала, українці йшли в Європейський суд з прав людини та отримували рішення. Ми наразі один з лідерів за кількістю справ у Європейському суді. Працюємо над тим, щоб виконати свої зобов'язання за цим справах і зменшити кількість справ в ЄСПЛ", - сказав Петренко.

Також, міністр юстиції сказав, що Мін'юст проаналізувавши розміри виплат, які були визначені рішеннями національних судів утім не були виконані державою, ставши підставою для порушення справ в ЄСПЛ, підрахував що мова йде про суму близько 400 млн грн.

"З точки зору репутації держави, з точки зору того, що Україна має шанс залишити такі рейтинги в Європейському суді, я думаю, можна піти на те, щоб такі гроші закласти в бюджет. Тим більше, що Мін'юст заощадив, завдяки усуненню корупційних схем закупівлі, 800 млн грн", - сказав Петренко.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада