Коломойський повністю контролює "Укртатнафту", - Коболєв

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" втратила контроль над ПАТ "Укртатнафта", більше половини акцій якої володіє група "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського
Depo.Влада
23 травня 2016 15:25
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" повідомив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, передає depo.ua.

"Депутати дуже часто говорять, що вони допомогли "Нафтогазу", який керує держпакетом акцій "Укрнафти", отримати контроль над цією компанією. Але, з іншого боку, ці ж законодавчі поправки "допомогли" повністю втратити контроль над іншою, не менш важливою компанією - "Укртатнафтою", - сказав Коболєв.

Він також зазначив, що з економічної точки зору нардепи поправками в закон "Про акціонерні товариства" більше допомогли групі "Приват".

"Тому що в даній ситуації при низькій ціні на нафту бізнес "Укртатнафти" набагато більш рентабельний і цікавий, ніж бізнес "Укрнафти". Ця компанія переробляє в тому числі і закуплену (імпортну) нафту, а не тільки ту, що видобувається "Укрнафтою". При низьких цінах на нафту і нинішніх відносно немаленьких цін на бензин в Україні це досить рентабельний бізнес...Ми повністю втратили контроль над "Укртатнафтою", - додав він.

Коболєв також зазначив, що контроль над "Укртатнафтою" дозволяє групі "Приват" впливати на бізнес "Укрнафти".

"Тому що в будь-якому разі менеджменту "Укрнафти", голові правління, хто б він не був, доведеться домовлятися з Коломойським щодо переробки цієї нафти на єдиному діючому нафтопереробному заводі - "Укртатнафті"...це фактично монопольне право переробки нафти, що належить групі "Приват", - зазначив Коболєв.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" виплатив останній транш кредиту разом з відсотками по відновлюваній кредитній лінії ЄБРР розміром 300 мільйонів доларів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше новин політики читайте на Depo.Влада<