Україна впровадила б реформи і без "візового" тиску, - Клімкін

Ухвалення Європейською комісією звіту щодо безвізового режиму з Україною не є подарунком, бо Київ і так здійснив би реформи
Depo.Влада
24 грудня 2015 12:08
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю "Тижню" заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає depo.ua.

"Не згоден, що це подарунок. Наша країна цього заслужила. Насправді ми зробили б усі реформи й так. Але з безвізовим режимом вони будуть здійснені швидше й системніше", - сказав він.

Клімкін зазначив, що такий політичний "аванс" діставали подеколи інші країни – приміром, деякі балканські держави. Але на тлі нинішнього сприймання міграційної кризи в ЄС ніхто політичних авансів із лібералізації візового режиму не робитиме.

"Інша річ, що Брюссель використовує план дій стосовно безвізового режиму для сприяння реформам в Україні. Більшість із них безпосередньо пов’язана зі створенням довіри до того, як працює вся система в нас", - сказав голова МЗС.

"Хоча тут є більш системний вимір: уся антикорупційна модель будувалася незалежно від безвізового режиму. Наприклад, усе це прописано в нашій спільній програмі з МВФ", - заявив він.

"Тобто ми виконали б ці пункти, навіть якби їх не було у плані дій щодо безвізового режиму, чи, зрештою, і в тій-таки програмі. Але що ми мали змогу зробити це більш системно й структуровано у стислі терміни, це правда", - додав Клімкін.

На його думку, це не аванс, а радше можливість використання інструментів.

У ЄС діє типовий для Східного партнерства режим more for more. Це означає, що країна робить більше реформ, які дістають позитивну оцінку, а відтак отримує більше допомоги. Він працює і для безвізового режиму.

На думку Клімкіна, ЄС пройшов той етап, коли він готовий давати суто політичні аванси.

"Погоджуюся тут тільки в одному: це політичний аванс і взагалі політичне визнання належності України та українців до Європи. Адже для багатьох процедура отримання візи тепер уже не така неподоланна, як років 5 тому", - сказав він.

"Я ще пам’ятаю, коли ми починали говорити про спрощення візового режиму, збирали всіх консулів країн ЄС, "били по голові" за порушення. А зараз безвізовий режим для багатьох українців – це не просто технічні процедури, а визнання належності до Європи", - додав Клімкін.

Нагадаємо, Клімкін прогнозує надання Європейським Союзом безвізового режиму України в травні-липні 2016 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада