Україна вітає резолюцію Європарламенту щодо Криму, - заява МЗС

В Україні вітають прийняту сьогодні резолюцію Європейського парламенту щодо порушення прав людини в Криму
Depo.Влада
4 лютого 2016 18:05
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України, передає depo.ua.

"В Україні вітають прийняту Європейським парламентом резолюцію, в якій рішуче засуджується незаконна анексія Росією Автономної Республіки Крим і м. Севастополь і вказується на неприпустимі утиски з боку окупаційної влади основоположних прав людини на півострові", - заявили дипломати.

"Підтверджуємо викладені в резолюції факти і поділяємо занепокоєння Європейського парламенту з приводу безпрецедентно критичної ситуації з дотриманням прав людини на півострові, системних атак російської окупаційної влади на основоположні права і свободи всіх незгодних з її політикою, в першу чергу кримських татар та етнічних українців, придушення будь-яких демократичних проявів і свобод в Криму, включаючи припинення функціонування вільних ЗМІ", - підкреслили в МЗС.

У коментарі наголошується, що особливою загрозою в цьому контексті видається насильницьке нав'язування російського громадянства на території окупованого Криму та політично вмотивовані кримінальні переслідування лідерів кримськотатарського народу та українських активістів.

"У зв'язку з цим ми підтримуємо заклик ЄП до Росії звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Алі Асанова та інших незаконно утримуваних громадян", - зазначили міністерстві.

МЗС висловлює подяку депутатам Європарламенту за підтримку заклику України до держави-окупанта забезпечити безперешкодний доступ у Крим міжнародних інститутів та незалежних експертів ОБСЄ, ООН, Ради Європи та неурядових організацій та медіа для вивчення ситуації в сфері прав людини.

"В Україні вдячні Європарламенту за підтримку ініціативи щодо створення міжнародного переговорного механізму по відновленню українського суверенітету над Кримом у форматі «Женева плюс» з безпосереднім залученням до цього процесу інститутів ЄС і заклик до РФ почати переговори про деокупації Криму", - наголосили дипломати.

Нагадаємо, сьогодні Європейський парламент схвалив чергову резолюцію щодо України, зокрема, відносно деокупації Криму

Більше новин політики читайте на Depo.Влада