Україна вимагає від Росії забезпечити безпеку ОБСЄ

У МЗС України вважають, що бойовики зняли охорону з об'єктів СММ ОБСЄ у Горлівці, щоб створити аргументи за розміщення миротворців ООН на Донбасі лише для охорони персоналу місії

Depo.Влада
26 вересня 2017 15:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба МЗС, передає Depo.ua.

За даними зовнішньополітичного відомства, 24 вересня у місті Горлівка передова патрульна база СММ ОБСЄ була позбавлена фізичної охорони та захисту. МЗС вкрай занепокоєно таким діями і розглядає їх як продовження свідомої практики залякування спостерігачів Місії.

"Поза сумнівом, ці цілеспрямовані кроки покликані, серед іншого, створити додаткові штучні аргументи на користь запропонованої Росією і не підтриманої Україною та її міжнародними партнерами ініціативи щодо розміщення миротворчих сил ООН виключно з метою захисту персоналу СММ ОБСЄ уздовж лінії розмежування", – зазначається в повідомленні прес-служби.

"Вважаємо, що гарантування безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ під час виконання визначених мандатом Місії завдань залишається одним з ключових зобов'язань у контексті імплементації Мінських домовленостей, підпис під якими поставила також і Російська Федерація як сторона конфлікту", – також додали у відомстві.

Також в МЗС вимагають негайного забезпечити безпеку персоналу, об'єктів та майна ОБСЄ на непідконтрольній Україні території.

"Вимагаємо від Росії невідкладно вжити вичерпних заходів для забезпечення повної безпеки персоналу, об'єктів та майна СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території ОРДОЛО, а також надати Місії повний і безперешкодний доступ до усіх районів, тимчасово непідконтрольних Уряду України, включно з усією неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону", – наголосили в прес-службі.

Нагадаємо, сьогодні бойовики без попередження припинили охорону спостерігачів ОБСЄ на Донбасі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада