Україна віддасть бойовикам 15 людей, щоб розблокувати обмін заручниками

Українська сторона передасть "Л-ДНР" 15 людей, щоб простимулювати процес обміну заручниками між сторонами
Depo.Влада
15 грудня 2016 13:41
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявила Уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко,  передає Depo.ua.

 "Для того, щоб простимулювати і розблокувати процес обміну заручниками, ретельно проаналізувавши список із 228 осіб, Україна передає 15 осіб із цього списку. Серед них є важкохворі люди, літні люди, 6 жінок", – сказала Геращенко.

За її словами, ці люди будуть помилувані указом президента.

Геращенко запевнила, що на цих людях "немає крові". "Україна наполягає на тому, що обмін полоненими має відбутися до Нового року", - заявила вона.

Геращенко зазначила, що саме до 2017 року.

"Нам вдалося знайти інформацію про місцезнаходження 58 громадян України, які знаходяться на окупованих територіях. З них 52 знаходяться в Донецьку, а шість в Луганську. Хоча в повному списку СБУ 109 людей", - розповіла вона.

За її словами, представники бойовиків постійно називають різну кількість затриманих на території України, а остання цифра це близько тисячі.

Уповноважена президента зазначила, що напередодні Росія безпідставно заблокувала скайп-конференцію гуманітарної підгрупи ТКГ з обміну заручниками.

Представники Росії заявили, що не згодні з відеоформатом, тому що вважають, його "недостатньо безпечним".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада