Україна вимагає від Росії звільнити екс-директора заводу "Знам’я"

Українське Міністерство закордонних справ вимагає від Росії звільнити громадянина України Юрія Солошенка, незаконно засудженого російською владою до 6 років позбавлення волі
Depo.Влада
29 березня 2016 15:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на заяву МЗС.

"Попри виявлену важку хворобу Солошенка, суттєве погіршення його стану здоров’я та похилий вік, нашого співвітчизника було переведено з медичної частини колонії на загальний режим утримання. Російська сторона продовжує ігнорувати та затягувати розгляд прохання про помилування Ю. Солошенка, незважаючи на гуманітарний аспект та пряму загрозу його життю", - йдеться заяві.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони забезпечити дотримання прав Солошенка, вжити заходів для надання йому належної медичної допомоги та забезпечити його негайне та беззастережне звільнення і повернення в Україну.

Нагадаємо, що екс-гендиректор ДП "Знам'я", громадянин України, 73-річний Юрій Солошенко був засуджений московським судом до 6 років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві.

Солошенко був затриманий у серпні 2014 року, коли приїхав до Москви для зустрічі з діловими партнерами. За даними слідства, він намагався вивезти в Україну на "КамАЗі" деталі якогось російського озброєння.

На Росії утримують до 30 українців, зокрема Надію Савченко, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Олега Сенцова, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та інших.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада