Україна відновила мита на російські добрива

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про відновлення дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив походженням з Росії

Depo.Влада
19 травня 2017 14:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Відтепер, мито у розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду та КАСу походження з Росії", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, основні висновки МЕРТ про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну азотних добрив походженням з Росії свідчать про наявність факту демпінгу.

"Також висновки розслідування свідчать про те, що імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив та несе загрозу продовольчій безпеці України", - повідомляє прес-служба.

"З огляду на те, що Росія є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому", - зазначає МЕРТ.

В той же час, заявляють у прес-службі, члени МКМТ свідомі того факту, що основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники та необхідно враховувати їхню позицію при введенні антидемпінгових заходів.

"Тому з метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з диверсифікації поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших). Відтак, 18 травня уряд також ухвалив проект закону, який визначить нульову ставку мита для ввезення на території України мінеральних добрив азотної групи", - йдеться у повідомленні.

Рішення набуває чинності на другий день після публікації повідомлення в "Урядовому кур'єрі".

Нагадаємо, чинні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну нітрату амонію походженням з Росіїбули застосовані ще у травні 2008 року. За введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив виступав Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа, який є одним з найбільших гравців на ринку добрив України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада