Україна в Радбезі ООН навела докази агресії Росії в Керченській протоці

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко звинуватив Росію в акті агресії проти України

Про це він заявив під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН 26 листопада, інформує Depo.ua.

"У нас є неспростовні докази того, що Російська Федерація і її корабель "Ізумруд" брутально порушила морське законодавство, та міжнародні домовленості. Вони не могли відкрити вогонь без прямого наказу командування", – заявив Єльченко

"Всі бачили, як Україна дотримувалась домовленостей і не порушила жодних законів. Український корабель всього лише перетинав власну територію… згідно законодавства, яке було підписане також і діючою російською владою", – заявив представник України.

"Пане Полянський, Ви ж не будете заперечувати, що ці домовленості були підписані вашою стороною і повинні дотримуватись?", – звернувся Єльченко до представника Росії в ООН.

Єльченко нагадав, що згідно статті 3 статуту ООН все це кваліфікується, як акт агресії.

Нагадаємо, 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

26 листопада представник Росії в ООН Дмитро Полянський звинуватив Україну у загрозі міжнародній безпеці і закликав покарати її за це, але Радбез ООН відхилив пропозицію Росії і вирішив розглядати пропозицію України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна