Україна в ООН звинуватила Росію в підтримці тероризму

Російська Федерація понад два роки проводить підривні дії проти України, підтримуючи тероризм на Донбасі, і нав'язує "русский мір" країнам на пострадянському просторі, в тому числі із застосуванням терористичних актів
Depo.Влада
12 травня 2016 08:26
ФОТО: depo.ua

З такою заявою виступив під час засідання в Раді Безпеки ООН у середу постійний представник України при Організації посол Володимир Єльченко, повідомляє depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Протягом більш ніж двох років Україна є жертвою агресії свого сусіда – Російської Федерації. Росія тимчасово окупувала і спробувала незаконно анексувати частину території України, Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Вона продовжує ворожі та підривні дії, підтримуючи тероризм на Донбасі", - заявив український дипломат.

Він підкреслив, що Москва використовує цілий ряд технологій гібридної війни, включаючи фінансування тероризму, щоб просунути ідеологію так званого "русского міра".

"Ця неоімперіалістична ідеологія допускає і сприяє порушенням міжнародного права, прав людини, вчинення тяжких злочинів, у тому числі терактів", - зазначив представник України.

При цьому він звернув увагу, що жорстока і порочна пропаганда, поширювана державними ЗМІ в Росії, є одним з основних елементів гібридної агресії РФ.

"Ми вважаємо, що найбільш небезпечна ситуація виникає, коли такі маніпуляції виникають на рівні державної політики. Відповідно до міжнародного права, держави зобов'язані утримуватися від такої участі і запобігати акти тероризму", - нагадав Єльченко.

У зв'язку з цим він закликав міжнародне співтовариство не зосереджуватися тільки на ліквідацію соціальних, економічних, культурних, релігійних та інших основ для поширення насильницького екстремізму і тероризму.

"Існує необхідність боротьби з такими явищами, як державна пропаганда нетерпимості та ненависті, а також інформаційні війни, які часто служать засобами для гібридної війни", - заявив постійний представник України при ООН.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада