ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна в ООН вимагає припинити "призов" кримців до російської армії

Росія продовжує грубо порушувати норми Міжнародного гуманітарного права, призиваючи до лав своїх збройних сил мешканців окупованої території

Depo.Влада
23 квітня 2018 21:39
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник глави МЗС України Сергій Кислиця під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Делегація України наполегливо закликає Росію діяти в рамках міжнародно-правової відповідальності та вимагає припинення її протиправних дій в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та окремих районах Донецької та Луганської областей", - заявив заступник міністра.

У цьому зв'язку він нагадав, що, за останнім звітом Управління верховного комісару ООН з прав людини, Росія й надалі призиває до своїх збройних сил жителів українського півострова.

"Російська Федерація продовжує примусовий призов жителів Криму до її збройних сил, залучивши щонайменше 4,8 тис. чоловіків протягом двох кампаній у 2017 році – в порушення норм Міжнародного гуманітарного права",- заявив представник України.

Крім того, зауважив він, суди в Криму почали розглядати справи за звинуваченням у дезертирстві кримчан з російських військових частин.

"Ми вимагаємо від Російської Федерації зупинити цю незаконну практику призову молодих чоловіків на окупованих територіях та виконувати свої зобов'язання відповідно до Міжнародного гуманітарного права як держава-окупант", - наголосив представник України.

Нагадаємо, окупувавши Крим, Росія порушила 407 двосторонніх та 80 міжнародних договорів з Україною.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада