Україна в Мінську перейшла в дипломатичний наступ

Судячи зі зміни риторики, українська сторона, схоже, нарешті у розмові з "кремлівцями" перехопила ініціативу

Україна в Мінську перейшла в дипломатичн…

Сьогоднішня ніч виявилася дуже важливою і показовою для України. Все ж таки не кожен день (і ніч) віце-президент США Джо Байден проводить чотиригодинну зустріч з президентом України Петром Порошенком.

За результатами розмови ЗМІ дізналися традиційно досить сухий звіт, який звівся до підтримки чинних Мінських угод. "Ми дійшли спільного висновку, що альтернативи Мінському процесу не існує. Ми маємо повну підтримку США щодо повної імплементації Мінського процесу, який має безпекову складову. Ми домовились про скоординовані дії, які мають забезпечити припинення вогню, обстрілів, безперешкодний доступ представників СММ ОБСЄ до пунктів зберігання важкої зброї і до кордону. Домовились про координацію дій з активізації звільнення українських заручників", – повідомив Порошенко.

Власне нібито нічого нового. Втім, варто зауважити, що з огляду на те, як у Мінську представники української делегації змінили риторику, підтримка Штатами збереження Мінських домовленостей підкреслює, що жорстка непоступлива позиція Києва відносно Росії їх цілком влаштовує. Тут варто звернути увагу на несподівано жорстку заяву Леоніда Кучми про прив'язку виконання російською стороною Мінських домовленостей до змін до Конституції. "Без припинення вогню і дотримання режиму тиші, без повноцінного відводу важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, без відновлення нашого контролю над україно-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни до Конституції України, не кажучи вже про вирішення гуманітарних, економічних проблем і питань розмінування", - заявив Кучма.

За його словами, рекомендації Тристоронньої контактної групи не виконуються. Без виконання цих основних умов забезпечення безпеки неможливо пройти відповідні процедури законодавчих змін у Верховній Раді", - додав Кучма, підкресливши, що в Україні немає "кишенькового парламенту, який би приймав рішення за вказівкою згори". Фактично – це ляпас в бік Кремля, який раніше представники України дозволити собі не могли – ми ставимо чіткі умови росіянам.

Що вже говорити про міністра фінансів Наталію Яресько, яка в Давосі анонсувала початок процесу з повернення Криму: "Ми не згодні з тим, що Крим пішов. Цього року ми дійсно починаємо активізувати процес з повернення Криму". Вона уточнила, що Київ планує створити дипломатичний форум на кшталт женевського формату, в який би входили Росія, Україна, Євросоюз і США. "Ми розраховуємо на створення чогось більшого, ніж женевський формат, для того, щоб почати діалог про те, щоб повернути Крим Україні", - сказала Яресько.

Так, це наразі виглядає цілковитою утопією, і росіяни прогнозовано заявили, що навіть говорити про Крим не збираються, втім, сам факт того, що українські політики на міжнародному рівні посилили риторику, свідчить про початок дипломатичної контратаки з боку України. На цьому фоні падаючий мов камінь з мосту рубль та ціни на нафту дають більше приводів для оптимізму для України, а не для наших сусідів-окупантів. Тому пресинг з боку офіційного Києва зараз може дати несподівані результати. В будь-якому разі, набагато приємніше бачити наших політиків не інфантильними угодовцями, а реальними "яструбами", які продзьобують тім'ячко росіянам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme