Україна увійшла у ТОП-30 найсильніших військових держав світу

Україна потрапила у тридцятку найсильніших військових держав світу у рейтингу складеному Global Firepower
Depo.Влада
7 листопада 2016 07:59
ФОТО: depo.ua

Остаточний рейтинг ґрунтується на більше ніж 50 факторах, які мають визначити індекс військової могутності тієї чи іншої країни "PwrIndx", передає Depo.ua з посиланням на сайт Global Firepower.

Як зазначається у звіті, оцінка залежить не просто від загальної кількості зброї, наявної в розпорядженні тієї чи іншої країни. Основна увага приділяється різноманітності озброєнь в загальному обсязі, що створює ефективніший баланс наявної військової могутності (тобто розгортання 100 мінних тральщиків не прирівнюється за стратегічним і тактичним значенням розгортання 10 авіаносців.

Зазначається, що ядерний арсенал не береться до уваги, але країни, які офіційно або неофіційно визнані власниками ядерних озброєнь, отримують бонус.

Географічні фактори, ступінь розвитку логістики, природні ресурси і наявність місцевої промисловості впливають на кінцевий рейтинг.

Як пояснюють укладачі рейтингу, дешева робоча сила є ключовим фактором, тому країни з великим населенням, як правило, мають вищий рейтинг.

Також зазначається, що сухопутні держави, які не мають виходу до моря, не піддаються "покаранню" через відсутність флоту. Водночас морські держави "штрафуються" через недостатню диверсифікацію наявних військово-морських активів.

Крім того аналітики при складанні рейтингу не беруть до уваги нинішнє політичне і військове керівництво країн.

ТОП-30 країн станом на 4 січня 2016 року у базі даних Global Firepower:

 Україна увійшла у ТОП-30 найсильніших військових держав світу - фото 1

Україна увійшла у ТОП-30 найсильніших військових держав світу - фото 2

Україна увійшла у ТОП-30 найсильніших військових держав світу - фото 3

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада