Україна та Туреччина спільно боротимуться з сепаратизмом, - декларація

Україна та Туреччина домовились посилити співробітництво у сфері безпеки та оборони, а також налагоджувати співпрацю для боротьби з тероризмом та сепаратизмом
Depo.Влада
10 березня 2016 05:29
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у тексті спільної Декларації за результатами П’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою, передає depo.ua.

Зокрема сторонами домовлено: "посилити координацію, співробітництво та договірну базу між Україною та Турецькою Республікою у сфері безпеки й оборони".

Також Україна та Туреччина домовились поглиблювати співпрацю в питаннях реформування Ради Безпеки ООН та інших багатосторонніх механізмів з метою забезпечення міжнародного миру та безпеки; сприяти зміцненню механізмів регіональної безпеки в Чорному морі; нарощувати співпрацю в контексті спільних зусиль, спрямованих на забезпечення міжнародної безпеки, в т.ч. і в рамках НАТО.

"Вживати спільні кроки, спрямовані на деокупацію Криму, посилити співпрацю в рамках ООН, РЄ та ОБСЄ з метою відновлення суверенітету України над півостровом та захисту прав громадян України, зокрема кримських татар, на тимчасово окупованих територіях", - йдеться в документі.

Окрім цього, у тексті спільної Декларації йдеться про те, що Україна та Туреччина будуть налагоджувати ефективну співпрацю правоохоронних та розвідувальних органів для боротьби з тероризмом, екстремізмом та сепаратизмом.

У документі зазначено, що Україна та Туреччина домовились: "об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом, екстремізмом та сепаратизмом в усіх їхніх проявах, у тому числі шляхом налагодження ефективної співпраці правоохоронних та розвідувальних органів двох країн".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада