Україна та Польща готові обговорити відновлення ексгумацій

Україна готова спілкуватися з Польщею про відновлення пошукових та ексгумаційних робіт, однак цьому має передувати підписання угоди із подробицями такої співпраці

Про це заявив віце-прем'єр України Павло Розенко, інформує Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

"Українська сторона налаштована дуже конструктивно і ми готові спільними зусиллями підписати документи, що відкриють шлях до відновлення робіт як на території України, так і на території Польщі. Бо це взаємний процес", - сказав Розенко.

Він наголосив, що у рішеннях, які передуватимуть відновленню пошуків та ексгумацій останків поляків в Україні, мають бути враховані висновки подій, що сталися у попередні роки.

"Ми мусимо зробити висновки з подій, що відбулися в останні роки, і, насамперед, у майбутньому не допускати провокацій, зокрема руйнування місць пам'яті як на території Польщі, так і на території України. Тому діалог буде продовжено", - запевнив він.

За словами Павла Розенка, питання скасування українського мораторію на ексгумації буде обговорено під час візиту в Україну віце-прем'єра Польщі Пьотра Глінського.

"Ми готові до відновлення робіт і чекаємо на візит пана Глінського до Києва. Якщо польська сторона готова завершити ці розмови, ми завжди раді прийняти наших партнерів в Україні", - заявив Розенко.

Нагадаємо, 14 листопада стало відомо, що Варшава веде переговори з Києвом щодо відновлення ексгумацій польських жертв в Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна