Україна та Нідерланди мають намір продовжити розслідування катастрофи МН17

Генеральна прокуратура України і Національна прокуратура Нідерландів відзначають необхідність продовжити дію угоди про діяльність спільної слідчої групи з розслідування катастрофи "Боїнга-777" рейсу МН17
Depo.Влада
15 січня 2016 20:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Зазначається, що 15 січня у Генпрокуратурі відбулася зустріч першого заступника генпрокурора України Юрія Севрука із головою Національної прокуратури Королівства Нідерландів Фредеріком Вестербеке. У зустрічі також взяв участь голова Національної кримінальної слідчої групи Національної поліції Нідерландів та представники СБУ.

Під час зустрічі сторони обговорили результати розслідування в рамках роботи спільної слідчої групи з розслідування авіакатастрофи літака "Боїнг" Малайзійських авіаліній, яка сталася 17 липня 2014 року поблизу м. Торез Донецької області. "Сторони констатували прогрес у спільному розслідуванні завдяки копіткій роботі слідчих по встановленню всіх обставин вчинення злочину і осіб, причетних до нього", - зазначається у повідомленні.

Також було обговорено перспективи подальшого розслідування та необхідність продовження дії угоди про діяльність спільної слідчої групи з розслідування цього злочину, підкреслили в ГПУ.

Севрук наголосив, що Генпрокуратура та інші правоохоронні органи України і в подальшому будуть всіма силами сприяти проведенню цього міжнародного розслідування і брати в ньому активну участь до досягнення кінцевого результату. "Наша ціль - в найкоротші строки отримати результати і продовжити розслідування до притягнення всіх винних осіб до відповідальності", - підкреслив він.

У свою чергу Вестербеке подякував українській стороні за надану допомогу у проведенні цього розслідування.

В ході обговорення сторони дійшли згоди щодо необхідності інформування громадськості про хід розслідування і оприлюднення відповідної інформації вже найближчим часом та обговорили питання, пов’язані з поширенням такої інформації.

Нагадаємо, 14 січня Нідерланди заявили про можливе створення трибуналу щодо MH17.

Довідка. 17 липня 2014 року над територією Донецької області, що контролюється терористичними організаціями "ДНР" та "ЛНР", був збитий пасажирський літак "Боїнг 777" Малайзійських авіаліній, який прямував рейсом "Амстердам – Куала-Лумпур" транзитом через територію України, внаслідок чого загинуло 298 пасажирів та членів екіпажу.

З метою розслідування цієї трагедії 7 серпня 2014 року створено міжнародну спільну слідчу групу, до складу якої входять прокурори та представники інших правоохоронних органів України, Королівства Нідерландів, Королівства Бельгія, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада