Україна та НАТО підписали угоди про початок практичного етапу співпраці з розмінування

Україна та НАТО підписали низку угод, що дозволяють розпочати практичну фазу імплементації створеного для допомоги Україні Трастового фонду НАТО зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям

Про це повідомила Місія України при НАТО на сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Зазначається, що документи у четвер, 13 грудня, у штаб квартирі Альянсу у Брюсселі підписали глави місій України і Словаччини при НАТО та Генеральний менеджер Агенції НАТО з підтримки та постачання.

"Зокрема, експерти Альянсу нададуть допомогу українським фахівцям у розробці єдиних правил зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям в Україні відповідно до підходів НАТО", - йдеться у повідомленні.

Передусім йдеться про:

- розробку доктринальних керівних документів у сфері протидії саморобним вибуховим пристроям;

- досягнення взаємосумісності залучених сил та засобів України з Альянсом;

- розвиток спроможностей захисту цивільного населення від загроз саморобних вибухових пристроїв;

- практичне тренування українських спеціалістів та надання матеріально-технічної допомоги.

"Ми вдячні країнам-контрибуторам вищезгаданого Трастового фонду – Словаччині, Великій Британії, Данії, Люксембургу, Нідерландам, Норвегії, Румунії, США, Чорногорії та Швеції – за допомогу у знищенні саморобних вибухових пристроїв та очищенні території нашої держави від вибухонебезпечних предметів", – зазначили дипломати.

Під час підписання вищезгаданих угод була присутня також віце-прем'єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, Рада ухвалила закон про розмінування Донбасу і Криму

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна