Україна та Іран підписали меморандум про розширення економічного співробітництва

Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає всі напрямки співробітництва між двома державами
Depo.Влада
7 березня 2016 17:04
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіону, передає depo.ua.

"Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн у розвитку двостороннього співробітництва. Він буде визначати конкретні строки та виконавців за всіма напрямками економічного співробітництва", - наголосив Зубко.

За його словами, країни розширять і будуть нарощувати товарообіг в аграрній сфері.

Також Україна запропонувала Ірану залучати інвестиції в лісову галузь і співпрацювати в галузях рибного господарства, інфраструктури та логістики, необхідної для полегшення торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

Зубко зазначив, що Україна та Іран продовжать співробітництво в банківській сфері для створення спрощених умов для розвитку торгово-економічних зв'язків у різних секторах. "Центральні банки України та Ірану погодилися опрацювати можливість використання національних валют для розрахунків при здійсненні двостороннього товарообігу", - сказав він.

"Ми активізуємо роботу Спільної українсько-іранської ділової ради, у Тегерані буде проведено її перше засідання", - сказав він.

Віце-прем'єр-міністр України підкреслив, що Україна та Іран зацікавлені у подальшому розвитку співпраці у секторі видобутку вугілля, модернізації, ремонту та взаємних поставок обладнання, запчастин і комплектуючих до них.

Також буде розширено співпрацю в напрямку виробництва різних типів і моделей вантажних та пасажирських вагонів, вагонів для метрополітену, а також постачання вагонів, комплектуючих і запасних частин. Також будуть розширені поставки продукції автомобілебудівної галузі, шахтного обладнання, бурового устаткування для підземних і відкритих робіт, підземних навантажувальних машин, рудникового транспорту.

"Ми домовилися розширити співпрацю в авіаційній галузі. Компанії наших країн будуть співпрацювати в напрямках модернізації літака Ан-140-100 і його спільного серійного виробництва, у проектуванні і виробництві нових модифікацій літака Ан-140-100, у сфері маркетингу і продажів пасажирських літаків Ан-158 в Ірані та регіоні, у напрямку поставки транспортних цивільних невійськових літаків Ан-178", - сказав Зубко.

"Іран готовий до транзитного перевезення товарів України до країн Центральної Азії, Афганістан та в інші країни регіону. Ми розширимо співробітництво в галузі залізничних перевезень. Іран зацікавлений у залученні українських компаній до співпраці в різних сферах залізничного транспорту, зокрема залізничного рухомого складу, супутнього обладнання та розвитку залізничної інфраструктури ", - розповів він.

Віце-прем'єр зазначив, що Іран готовий співпрацювати з Україною в напрямку розвитку комбінованих перевезень з використанням коридору "Перська затока, Іран Астара і Каспійське море - Чорне море, європейські країни".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада