Україна судитиметься в Стокгольмі через занижений транзит російського газу

Транзитна ставка на перекачування російського газу до країн Європи є несправедливо заниженою. Україна намагатиметься це довести у Стокгольмському арбітражі, спираючись на факти невиконання Росією умов транзиту
Depo.Влада
25 червня 2015 13:30
ФОТО: depo.ua

Про це у четвер заявив головний радник голови правління "Нафтогаз України" Сергій Олексієнко, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Розрахунок транзитної ставки ведеться, виходячи з прогнозованих об'ємів транзиту, котрі не виконуються Росією, а також виходячи із прогнозування довгострокової перспективи використання інфраструктури для перекачування газу. Таку довгострокову перспективу передбачити неможливо, адже вона може бути зірвана в односторонньому порядку російською стороною. Все це обгрунтовує нашу позицію у Стокгольмському арбітражному суді. Ми вважаємо чинну транзитну ставку заниженою", - сказав Олексієнко.

Як уточнив президент ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Прокопів, нині транзитна ставка становить 294,4 грн за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, у червні 2014 року компанія "Нафтогаз України" подала позов до "Газпрому" в Арбітражний інститут при торговій палаті Стокгольма. Крім перегляду ціни на російське паливо, що різко зросла з другого кварталу 2014 року більш ніж на третину - до 485 доларів за тисячу кубометрів, у позовній заяві "Нафтогазу" міститься вимога до "Газпрому" повернути 6 млрд доларів, які українська компанія переплатила з 2010 року. Україна хоче переглянути в цілому умови газового контракту з "Газпромом" від 2009 року.