Україна стала заручницею боротьби за владу в Європі - Клімкін

Україна в питанні безвізового режиму стала заручницею боротьби за владу між Європейським парламентом і Радою ЄС
Depo.Влада
9 грудня 2016 06:24
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на полях міністерської зустрічі ОБСЄ в Гамбурзі, яка відбувається 8-9 грудня, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Проблема на одному рівні полягає в тому, що Європарламент і Європейська Рада так сказати боролися за владу, щоб показати, хто більше або не менше, принаймні, робить для європейських громадян", - сказав Клімкін.

Другий момент, за його словами, пов'язаний з національним рівнем, з ситуацією з міграцією, терактами і майбутніми виборами. А також те, що у багатьох в головах залишається зв'язка безвізового режиму не тільки для України і для Грузії, а й для Туреччини. "Це питання теж закрите", - уточнив міністр.

Тепер залишається ряд технічних голосувань, за словами Клімкіна, п'ять. «Якщо не встигнуть на наступному тижні, то обов'язково встигнуть в перший тиждень січня», - вважає він і додає, що «на сьогодні це вже питання абсолютно не політики, це питання технічне і організації голосувань». Дипломат сподівається, що вдасться швидко вийти на голосування в Європарламенті і почати так званий тріалог – дискусію між Єврокомісією, Радою ЄС і Європарламентом.

Павло Клімкін зауважив, що настрій у зв'язку з новинами з Брюсселя був дуже піднесеним у четвер і в Гамбурзі. "І ЄС радіє цьому не менше, ніж ми", - говорить він.

Нагадаємо, що 8 грудня, Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) затвердив законопроект щодо впровадження механізму призупинення безвізового режиму ЄС з третіми країнами.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада