Україна сподівається залишитися у пріоритетах США, - посол

Україна сподівається залишитися у ТОП-10 американських пріоритетів
Depo.Влада
10 листопада 2016 10:26
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив посол України у США Валерій Чалий.

"Українська діаспора внесла свої конкретні пропозиції, які були сприйняті республіканцями. У нас є чітка позиція багатьох республіканців продовжувати підтримку України. Різні передвиборчі заяви, побачимо, як вони будуть втілюватися у конкретну політику", -  сказав він.

За словами посла, на посади міністра оборони, державного секретаря, головного радника зовнішньої політики і безпеки можуть прийти "знайомі нам люди".

"Вони зі свого великого досвіду знають, що треба робити. Стоїть виклик, як сьогодні привернути увагу нової адміністрації до питань України. Є питання боротьби з тероризмом, є питання пріоритетів зовнішньої політики США, ми сподіваємося залишитися у ТОП-10 цих пріоритетів", - зазначив він.

При цьому Чалий зауважив, що Україна наразі концентрується на тому, що робити у найближчий час зі зміною керівництва США.

"Нова американська адміністрація ще має сформулювати свої короткострокові та середньострокові політичні пріоритети. Зараз розглядаються різні питання передачі влади… Також розглядається цілий ряд кандидатур на різні позиції. Я думаю, що ситуація достатньо динамічна і потребує активної роботи", - сказав він.

На думку Чалого, Україні не можна залишатися у "сірій" зоні, вона має приєднатися до системи колективної безпеки й оборони.

Нагадаємо, перемогу на виборах президента США здобув кандидат від республіканців Дональд Трамп. У нього 279 голосів при 270, необхідних для перемоги. У Клінтон - 215.

В Держдепі зазначили, що політика США щодо України та санкцій проти Росії залишиться незмінною.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада