Україна просить світ посилити тиск на Росію через обстріли на Донбасі

В Україні вкрай стурбовані істотним зростанням з початку листопада 2015 року кількості порушень терористами режиму припинення вогню в окремих районах Донбасу
Depo.Влада
12 листопада 2015 17:28
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві МЗС України, передає depo.ua.

"Особливе занепокоєння викликає географія обстрілів, їхній інтенсивний та систематичний характер. У період з 1 по 11 листопада ц.р. бойовиками здійснено понад 240 обстрілів уздовж усієї лінії розмежування, у т.ч. з мінометів калібром 82 мм та 120 мм, які мають бути відведені згідно з Мінськими угодами.

Тричі, 2, 8 та 10 листопада ц.р., незаконні збройні формування провокували бойові зіткнення з підрозділами Збройних Сил України. Уперше за два місяці здійснено спроби штурму позицій українських військових поблизу н.п. Майорське та Новозванівка", -  заявили у відомстві.

Дипломати наголосили, що у безпосередній близькості до лінії розмежування на тимчасово неконтрольованій Україною території зафіксовано високу концентрацію важкого озброєння, у т.ч. артилерії, танків, розгортання нових артилерійських підрозділів, активізацію розвідувально-диверсійних груп, підвезення боєприпасів тощо.

"У порушення Мінських домовленостей продовжується переховування важкої військової техніки у заборонених районах. Одночасно фіксується вторгнення в повітряний простір України розвідувальних безпілотних літальних апаратів, незвичайна військова діяльність російських збройних сил у прикордонних з Україною районах, включаючи проведення військових навчань із залученням авіації, іншої військової та спеціальної техніки у Ростовській та Курській областях РФ", -  зазначили в МЗС.

Міністерство розцінює згадані дії як навмисну спробу зірвати не лише процес відведення важких озброєнь калібром менше 100 мм, а й реалізацію інших аспектів Мінських домовленостей.

"З наближенням холодної погоди бойовики поставили під загрозу здійснення ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах критичної економічної інфраструктури в інтересах мирного населення", -  заявили дипломати.

"Очікуємо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ невідкладно здійснить всебічне розслідування порушень Мінських угод та дасть їм об’єктивну оцінку", - наголосили у міністерстві.

В МЗС підкреслили, що продовжують дотримуватися принципової позиції, що запорукою належного виконання Мінських угод залишається реалізація Росією і підтримуваними нею незаконними збройними формуваннями заходів "безпекового блоку", а саме:

- припинення постачання Москвою озброєнь, військової техніки і найманців;

- забезпечення повного і безперешкодного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ до будь-якого району, у т.ч. до тимчасово неконтрольованих ділянок українсько-російського державного кордону;

- виведення озброєнь, бойовиків та найманців з території України; роззброєння незаконних збройних формувань.

Разом з тим у відомстві закликали міжнародне співтовариство посилити вплив на Російську Федерацію з метою забезпечення неухильного дотримання режиму всеосяжного припинення вогню та безумовного виконання Мінських документів у повному обсязі.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада