Україна просить спрямувати на Донбас місію ЄС для виконання 15 завдань

Україна наполягає на розгляді під час саміту з Євросоюзом спрямування на Донбас місії в рамках Спільної політики у сфері безпеки та оборони ЄС
Depo.Влада
23 квітня 2015 18:46
ФОТО: depo.ua

Про це у Брюсселі напередодні саміту, який відбудеться 27 квітня у Києві, повідомив представник України при ЄС, посол Костянтин Єлісєєв, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми маємо намір підняти питання місії ЄС у рамках Спільної політики у сфері безпеки та оборони на Донбас. Прийшов час перейти від теоретичної дискусії до практичного обговорення. Тому ми будемо пропонувати направити оціночну місію ЄС на Донбас", - сказав дипломат.

Він зазначив, що місія ОБСЄ - це добре, але "недостатньо для того, щоб гарантувати виконання Мінських домовленостей".  

Відповідаючи на запитання, яку назву - миротворча чи поліцейська, і який мандат може мати така місія, Єлісєєв зазначив, що станом на сьогодні про це "дуже рано говорити".

"Ми направили європейській стороні наші ідеї щодо майбутнього завдання і мандату, які можуть бути виконані майбутньою місією. З нашої точки зору, цей мандат може включати 15 завдань з метою підтримки процесу виконання Мінських домовленостей", - деталізував посол.

Єлісєєв наголосив, це не буде заміною місії ОБСЄ.

"Місія ЄС може створити умови для проведення справедливих та вільних виборів, допомогти відновити контроль над російсько-українським кордоном, може допомогти у навчанні місцевої міліції. Тому на саміті ми будемо наполягати на цьому питанні. Це важливо для нас", - підсумував український дипломат.

Нагадаємо, що вчора у Франції президент України  Петро Порошенко наголосив, що миротворці, яких заклиає на Донбас українська влада,  не є альтернативою місії ОБСЄ