Україна просить Росію видати їй чотирьох українських політв'язнів

Міністерство юстиції України просить російських колег видати засуджених на Росії чотирьох українських громадян, чиї вироки уже набули чинності
Depo.Влада
10 березня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua

Про це на засідання Кабміну заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає depo.ua.

"Ми провели низку зустрічей з родичами, адвокатами, представниками МЗС, щоб відпрацювати всі можливі механізми, щоб витягнути цих українців на територію України", - зазначив міністр.

За його словами, Мін'юст уже направив запит про передачу чотирьох українських громадян, засуджених на Росії.

"У зв'язку з цим Міністерство юстиції на виконання Конвенції про передачу засуджених осіб звертається до Міністерства юстиції Росії з запитом про передачу цих чотирьох громадян на територію України", - сказав Петренко. 

"Вони перебувають у важкому стані, де в кого є реальна загрозу життю - зокрема у Геннадія Афанасьєва зараження крові, і він не отримує мед обслуговування. Декого  переміщують по колоніях, і родичі та адвокати не знають, де вони. Тому ми вимагаємо від Росії виконати умови конвенції і передати наших українських громадян", - сказав міністр.

Він зазначив, що Україна все ж не визнає правосудність цих рішень.

"Ми не визнаємо правосудність тих рішень, але в гуманітарних цілях Україна використовує всі доступні механізми, і відповідні запити були направлені до російської сторони. Ми очікуємо, що Росія виконає цю конвенцію, бо їхнє життя у небезпеці", - наголосив Петренко. 

Зазначимо, йдеться про українців Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада