Україна просить НАТО про членство без офіційного статусу

Україна направила офіційного листа до НАТО з проханням включити її до програми посилених можливостей і надати статус особливого партнера
Depo.Влада
23 вересня 2016 16:06
ФОТО: depo.ua

У МЗС України відзначають, що така співпраця наблизить оборонну систему країни до стандартів Альянсу, повідомляє depo.ua з посиланням на "112 Україна".

Заяви про те, що Україна претендує на статус так званого особливого партнерства, президент Петро Порошенко робив ще на саміті НАТО у Варшаві (Польща). Зараз Україна направила офіційного листа до НАТО.

За словами заступника міністра закордонних справ Вадима Пристайка, ця співпраця дозволить наблизити стандарти і в цілому роботу української оборонної системи до стандартів НАТО. Це фактично є членство без офіційного статусу членства.

Якщо Україні вдасться отримати такий статус і працювати за такою програмою, це значно швидше зможе допомогти Україні в майбутньому стати членом НАТО.

Зараз такою програмою про посилені можливості для особливих партнерів користуються такі країни, як Швеція та Фінляндія. На саміті у Варшаві пропозицію отримати такий статус отримала і Грузія.

Зазначається, що однією з перешкод для України в отриманні статусу особливого партнера Альянсу є відсутність угоди про обмін секретною інформацією.

За словами заступника міністра МЗС України, вже наступного тижня в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі така угода буде підписана і перешкода буде усунена.

Програма посилених можливостей для особливих партнерів НАТО передбачає поглиблення співпраці та вихід на повну відповідність стандартам Альянсу.

Нагадаємо, у четвер 22 вересня у Брюсселі (Бельгія) засідала Комісія Україна-НАТО. Українську сторону представляв заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко. Засідання було присвячене сфері безпеки ситуації в Україні, розвитку Нормандського формату і Мінського процесу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада