ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна приєдналася до Метричної конвенції

В Україні набув чинності закон № 2445-VIII про приєднання до Метричної конвенції

Depo.Влада
22 червня 2018 09:11
ФОТО: depo.ua

Приєднання до Метричної конвенції дозволить Україні голосувати на засіданнях Генеральної конференції з мір та ваги і брати участь у роботі консультативних комітетів, передає Depo.ua.

Окрім того, з'явиться можливіть брати участь у ключових звіреннях Міжнародного комітету з мір та ваг. Раніше Україна брала участь у звіреннях у межах регіональної метрологічної організації "Євро-Азійське співробітництво державних метрологічних установ".

Україна зможе придбати платино-іридієвий еталон кілограма за ціною собівартості (наразі у державі є еталон кілограма з неіржавної сталі нижчого рівня). Відкривається можливість користуватися послугами з калібрування національних еталонів.

Українські фахівці отримають доступ до обмежених розділів сайту Міжнародного бюро з мір та ваг із науковою та стратегічною інформацією. Також українці зможуть брати участь у програмах підвищення кваліфікації Міжнародного бюро з мір та ваг.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон у травні 2018 року 232 голосами народних депутатів.

Довідка: Метричну конвенцію було підписано 20 травня 1975 року в Парижі. Учасники конвенції - 58 держав, ще 43 беруть участь у Генеральній конференції з мір та ваг у статусі асоційованих учасників (Україна була в їх числі з 2002 року).

Більше новин політики читайте на Depo.Влада