ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна повідомила НАТО, що Росія три роки розробляє біологічну й хімічну зброю

Українська делегація в ПА НАТО передала партнерам доповідь щодо розробки Росією біологічної та хімічної зброї

Depo.Влада
26 травня 2018 22:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Як мінімум останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом віспи. Це підтверджує аналіз більш ніж п‘яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності декількох російських установ, що знаходяться під МО РФ", - заявила Фріз.

Разом з цим, за її словами, інша дослідницька установа активно закуповує та проводить дослідження, що вказують на розробку нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів.

Відповідна доповідь передана також до штаб-квартири Альянсу.

Під час засідання ПА НАТО Фріз також запропонувала включити положення про можливе застосування Росією біологічної та хімічної зброї в рамках гібридних дій до спеціального рапорту з протидії гібридним загрозам Росії.

"Нами було проаналізовано питання щодо активізації Росією досліджень, які спрямовані на розробку хімічної та біологічної зброї масового ураження, яку може бути застосовано Росією в рамках гібридних дій проти деяких країн. Я вам надам цей звіт. Можливо, ви зможете використати його для внесення ще одного пункту в якості гібридних загроз Росії для цивілізованих країн",- сказала вона.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада