ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна поки що не проситиметься в члени ЄС

Уряд України наразі не вважає за потрібне подачу заявки про приєднання до Європейського союзу і зосередиться на виконанні Угоди про асоціацію

Depo.Влада
19 вересня 2018 19:58
ФОТО: depo.ua

Про це заявила генеральний директор Урядового офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у виступі на Форумі асоціації в Києві, повідомляє Depo.ua з посиланням на Європравду.

Стефанішина нагадала, що Угода про асоціацію не містить згадки про перспективу членства України в ЄС, і те саме стосується Молдови та Грузії.

"Жодна з наших країн не має (офіційно визнаної) перспективи членства в ЄС. Але звісно ж ми прагнемо зближення з ЄС", - заявила вона.

"Ми вирішили, що перед тим, як будемо писати лист (із заявкою) про приєднання до Європейського союзу, ми маємо імплементувати Угоду про асоціацію", - підкреслила Стефанішина, пояснивши, що це – лінія, якої офіційно дотримується уряд.

Керівниця урядового офісу далі у дискусії визнала також, що Україна у окремих питаннях не встигає за тим прогресом, на який очікують європейські партнери.

"Ми завжди робимо "завтра" те, що мало було бути зроблене ще "учора"", - пожартувала вона.

Нагадаємо, Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз. Для внесення змін до Конституції необхідно щонайменше 300 голосів у парламенті.

Верховна рада має намір 20 вересня розглянути в першому читанні зміни до Конституції щодо прагнення України вступити до Європейського Союзу та НАТО.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада