ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна подала на Росію в арбітраж ООН з морського права

Президент Петро Порошенко підписав розпорядження щодо представництва України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права 1982 року

Depo.Влада
19 лютого 2018 15:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє сайт глави держави, передає Depo.ua.

Відповідно до цього документу захищати інтереси нашої країни буде заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Завтра, 20 лютого, виконується рівно чотири роки від початку агресії Російської Федерації проти суверенної і незалежної Української держави, яка почалася з незаконної анексії Криму, коли вторгнення російських військ розпочало чотирьохрічну історію героїчної оборони України, боротьбу за захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави", – сказав Порошенко.

При цьому президент підкреслив роль команди найкращих фахівців для підготовки та забезпечення цих судових позовів.

"Сьогодні – черговий етап. Ми підготували розпорядження про представництво України в розгляді Арбітражним Трибуналом Конвенції ООН з морського права по абсолютно чіткій позиції захисту інтересів України у зв'язку з порушення Російською Федерацією суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці", – сказав Порошенко.

Він нагадав, що Україна зробила безпрецедентну роботу по захисту своїх юридичних позицій.

"Це стосується судових позовів в Міжнародний Суд ООН в Гаазі з приводу порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму, Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це стосується і порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права та низки інших міжнародних документів", – зазначив глава держави.

При цьому він повідомив, що економічним інтересам України завдано серйозної шкоди, зокрема ведеться незаконний видобуток корисних копалин, спричиняються суттєві негативні екологічні, інфраструктурні, транспортні наслідки будівництвом Керченського мосту без дозволу держави Україна.

Зеркаль пояснила, що подача меморандуму у справі про порушення Росією морського права відкриває розгляд справи по суті.

"Меморандум є наріжним елементом розгляду справи. Тепер Росія, у відповідності до процедурного наказу, має дати свої пояснення чи надати свої можливі заперечення щодо юрисдикції. Так чи інакше розгляд справи тепер має чіткі календарні рамки, визначені арбітрами, та змістовні рамки, визначені нашим Меморандумом", – зазначила вона.

Нагадаємо, 15 лютого міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна позиватиметься до Росії за її "безпрєдєл" в Чорному та Азовському морях, а також Керченській протоці.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада