Україна передала в ООН список бранців Кремля

Україна передала генеральному секретарю Організації об'єднаних націй (ООН) Антоніу Гуттерішу список українських політв'язнів на Росії та окупованих територіях ОРДЛО

Про це повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко у Twitter, передає Depo.ua.

Єльченко повідомив також, що розмовляв із Валентином Карпюком - братом політв'язня Миколи Карпюка, що відбуває незаконне покарання на Росії.

"Карпюк один із списку бранців Кремля, який ми щойно передали Генсекретареві ООН", - написав постпред в ООН і додав, що тиск на Росію не припинятиметься.

Нагадаємо, за даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі на Росії та в окупованому Криму за політичними мотивами ув'язнено та незаконно утримуються понад 70 громадян України.

Довідка: 7 червня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до радника президента Росії Михайла Федотова із проханням організувати її візит до українських політв'язнів Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва, яких утримують на Росії.

13 червня Денісова вирушила на Росію, щоб відвідати українських політв'язнів.

14 червня, Денісова прибула в Москву і зустрілася з представниками російського омбудсмена.

Там вона наполягала на негайній зустрічі з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв'язнями.

Однак представники російського омбудсмена запропонували Денісовій відвідати ув'язненого Сенцова лише після 22 червня.

15 червня Денісова приїхала в колонію, де утримують політв'язня Кремля Олега Сенцова, однак її не пустили до режисера і відмовилися надати хоч якусь інформацію про його стан здоров'я.

Ситуація з недопуском Денісової до політв'язня Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його стану.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що заради звільнення заручників президент України Петро Порошенко кілька днів тому мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої було домовлено, що повноважені з прав людини обміняються візитами задля того, щоби вперше за чотири роки омбудсмен Денісова змогла побачити стан здоров'я, і переконатися в тому, як утримують українських бранців (українців і кримських татар), яких на сьогодні – понад 60 у російських тюрмах.

Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков наголосив, що невдала спроба українського омбудсмена відвідати засуджених на Росії українців Миколу Карпюка і Олега Сенцова не свідчить про зрив домовленостей президентів Росії та України.

18 червня Денісову не пустили до Сущенка, з нею зустрілася Москалькова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme