Україна офіційно наглядатиме за Африкою

Україна офіційно набула статусу держави-спостерігача в Африканському Союзі, який об'єднує усі держави африканського континенту, крім Марокко
Depo.Влада
22 червня 2016 17:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України, передає depo.ua.

"22 червня 2016 року Тимчасовий повірений у справах України в Ефіопії Михайло Кіріченко вручив акредитаційного листа Голові Комісії Африканського Союзу (АС) Нкосазані Дламані-Зумі", - йдеться у повідомленні.

Статус держави-спостерігача при Африканському Союзі сприятиме підтримуванню Україною більш активного діалогу з державами Африки, перш за все тими, які не охоплені українською дипломатичною присутністю.

Зокрема, планується використовувати статус спостерігача при АС як додатковий механізм вирішення пріоритетних українських зовнішньополітичних ініціатив на міжнародній арені, а саме в рамках членства нашої держави в Раді Безпеки ООН у 2016-2017 рр.

Нагадаємо, Україна на сьогодні має статус спостерігача при двох організаціях на африканському континенті – Африканському Союзі та Економічній співдружності держав Західної Африки (ECOWAS).

Довідка: Африканський союз - міжнародна міжурядова організація, що заснована 9 липня 2002 р., яка є правонаступницею Організації африканської єдності (ОАЄ). На сьогодні АС об’єднує всі держави Африки, за виключенням Марокко, з загальним населенням понад 1 млрд. осіб. Штаб-квартира АС розташована у столиці Ефіопії – м. Аддис-Абеба.

Статус спостерігача в АС мають 24 з 28 країн-членів ЄС. Протягом 2010-2014 рр. спостерігачами в АС стали такі держави як Вірменія (2010 р.), Азербайджан (2011 р.), Грузія (2011 р.), Латвія (2012 р.), Естонія, Литва та Казахстан (2013 р.), а також Білорусь (2014 р.).

Більше новин політики читайте на Depo.Влада