ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна не вимагатиме від Росії компенсації за флот у "морському позові"

Захоплений український флот в анексованому Криму після не фігурує в позові України проти Росії про порушення Конвенції ООН з морського права

Depo.Влада
20 лютого 2018 12:41
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає Depo.ua.

"Там не фігурує питання ніякої військової техніки, оскільки ми також робили свої застереження, що ця конвенція не поширюється на військові питання. Крім того, є ще конвенція 1907 року, яка визначає право ведення сухопутної війни, і за нею держава-окупант, в принципі, несе відповідальність тільки за майно, яке не пов'язане зі зброєю", – заявила заступник міністра.

За її словами, питання зброї "виведене за рамки міжнародного права".

"Якщо говорити про те, що ми там втратили кораблі, ми можемо розраховувати на якусь компенсацію, то це може розглядатися потім тільки в рамках якоїсь реституції, пов'язаної з окупацією, агресією, з іншими діями на території України", – сказала Зеркаль.

Нагадаємо, що 19 лютого Україна, за розпорядженням президента України Петра Порошенка, подала до Міжнародного трибуналу ООН меморандум про порушення Росією положень Конвенції ООН з морського права. Захищати інтереси України буде заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада