Україна не може повністю задовольнити угорську нацменшину, - МЗС

Україна не зможе задовольнити всі бажання угорської нацменшини щодо мовного питання

Про це заявила заступник голови МЗС Олена Зеркаль в ефірі "5 каналу", передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Звичайно, що задовольнити повністю інтереси і позиції, які висловлюються угорською спільнотою, ми не можемо. В нас є інтереси з розбудови держави, і розбудова держави також залежить і від розвитку мови", - каже Зеркаль.

Вона зазначила, що кожна держава будується на мові і культурі цієї мови. Заступниця очільника МЗС навела приклад Франції, яка свого часу заборонила використання будь-якої мови, окрім французької.

"Ми, на жаль, втратили дуже багато часу, коли ми не займалися мовними питаннями протягом 25 років. Без кризи психологічної чи сприйняття вирішити це питання неможливо. Якщо ми будемо виконувати своє домашнє завдання з реформування армії, реформування сектору безпеки, щодо інших секторів, які передбачені щорічними планами в рамках співробітництва з НАТО, то ніяка Угорщина не зможе заблокувати цей рух", - вважає Зеркаль.

Нагадаємо, міністр освіти Лілія Гриневчи 14 лютого заявила, що представники угорської меншини повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти.

Угорські організації Закарпаття висловили незадоволення коментарями міністра освіти і науки України Лілії Гриневич стосовно питання їхньої відмови в участі у запропонованих консультаціях щодо статті про мову освіти в закладах середньої освіти проекту закону "Про загальну середню освіту".

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

25 січня в Угорщині заявили, що Україна має надати юридичні гарантії реалізації нового закону "Про освіту".

У лютому Угорщина, шантажуючи Київ щодо мовного питання, заблокувала комісію Україна - НАТО з питань оборони.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme