Україна не КНДР: Фірсов пояснив, чому в нього не можна відбирати мандат

В Україні немає закону про імперативний мандат, а тому на народного депутата не можна позбавляти мандата на підставі рішення партії
Depo.Влада
4 квітня 2016 10:48
ФОТО: depo.ua

Про це в сьогодні в Києві заявив колишній народний депутат від БПП Єгор Фірсов, передає depo.ua.

"Повноваження народного депутата припиняються на підставі закону за рішенням керівного органу. Закону про імперативний мандат немає. Тому депутат користується законом "Про статус народного депутата". Повноваження народного депутата припиняються на підставі його особистої заяви, у разі набрання законної сили обвинувального вироку суду, припинення громадянства, смерті, у зв’язку з несумісністю", - наголосив Фірсов.

Екс-нардеп зазначив, що закон про імперативний мандат діє лише в недемократичних країнах, як-от в КНДР і Росії.

Він додав, що буде позиватися до суду, зокрема, ймовірно, в майбутньому і ЄСПЛ, на рішення ЦВК і з’їзду партії "БПП".

Нагадаємо, 25 березня з’їзд партії "Блок Петра Порошенка – Солідарність" ухвалив рішення позбавити мандатів народних депутатів Єгора Фірсова і Миколи Томенка, які, пройшовши до парламенту за списками цієї політсили, покинули фракцію. 

28 березня ЦВК визнала обраними та зареєструвала народними депутатами від БППОлександра Бригинця та Дмитра Білоцерковця замість Миколи Томенка та Єгора Фірсова, яких з’їзд "БПП" позбавив депутатського мандата. 

29 березня спікер Верховної Ради Володимир Гройсман оголосив про позбавлення депутатських мандатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад