Україна назвала перенесення оголошення вироку Савченко свідомою розправою над нею

МЗС України вважає, що перенесення дати оголошення вироку українській льотчиці, народному депутату Надії Савченко на 21 березня та відмова допустити до неї медиків і рідних є свідомою і цинічною розправою над нею
Depo.Влада
9 березня 2016 20:42
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться заяві МЗС України, передає depo.ua.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із затягуванням судової справи стосовно громадянки України Савченко та навмисним створенням обставин, які становлять смертельну загрозу її життю.

"Перенесення дати виголошення вироку Надії Савченко на 21 березня та відмова у праві відвідати її українськими консулами, медиками та рідними, що спеціально прибули до Росії, розцінюємо як свідому і цинічну розправу над Надією Савченко, яка завдяки своїй незламній волі та силі духу стала символом протидії російській агресії проти України", - наголошується в заяві.

"Глибоку тривогу викликає безпрецедентне ігнорування російською стороною статусу Надії Савченко як члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка користується відповідним імунітетом", - зазначають в МЗС.

"Вкотре закликаємо міжнародну спільноту продовжити політичний і дипломатичний тиск на Російську Федерацію задля захисту життя Надії Савченко та її негайного звільнення і повернення в Україну", - підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, сьогодні в Україні і в світі пройшли акцій на підтримку Савченко.

Крім того з вимогою звільнити Савченко до Росії звернулися Німеччина, Польща, Латвія та Європарламент.

Нагадаємо, що 3 березня у Донецькому міському суді Ростовської області  завершилися дебати у справі Надії Савченко, де виступили з останнім словом її адвокати, однак самій підсудній останнього слова не дали. Тоді вона оголосила сухе голодування і заборонила розтинати своє тіло в разі смерті. 

Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

8 березня президент України Петро Порошенко доручив  створити штаб з порятунку Савченко та доправити до неї найкращих лікарів.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Читайте також: Суд оголосив "смертний вирок" Савченко (ХРОНІКА)

Більше новин про політичне життя України чи