Україна направила Росії ноту протесту через Савченко

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з продовженням судового процесу в Російській Федерації над українською льотчицею Надією Савченко
Depo.Влада
26 січня 2016 14:31
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр відомства.

"Особливе обурення викликає постійне демонстративне зневажання так званим російським правосуддям елементарних процесуальних норм. Права Надії Савченко систематично порушуються: суд відмовляється досліджувати офіційні документи, отримані адвокатами з України, відмовляється викликати свідків, вказаних захистом, відхиляє клопотання долучити до справи матеріали захисту – протоколи допитів свідків, матеріали розслідування за фактом викрадення української громадянки, експертизи відеоматеріалів, які містять беззаперечні докази її невинуватості", - кажуть у МЗС.

Крім того, Російська Федерація продовжує ігнорувати імунітет Савченко як делегата Парламентської асамблеї Ради Європи, що підтверджує політичний, а не правовий характер справи проти народного депутата України. Зазначимо, новообраний президент ПАРЄ Педро Аграмунт відзначив необхідність звільнення Савченко.

У відомстві також наголошують на погіршенні стану здоров’я Савченко, зумовленого її голодуванням на знак протесту проти свавілля російського правосуддя, а також відсутністю кваліфікованої медичної допомоги та незадовільними умовами її утримання.

"Вимагаємо від Російської Федерації припинити знущання над Надією Савченко та іншими незаконно утримуваними громадянами України – політичними в’язнями Росії, негайно звільнити їх та забезпечити повернення в Україну", - підсумували у МЗС.

Нагадаємо, 17 грудня  Донецький міський суд Ростовської області продовжив термін утримання під вартою Савченко до 16 квітня 2016 р. Наступного дня, 18 грудня, Савченко оголосила голодування до кінця судового процесу. Наступний допит Савченко в суді заплановано на 1 лютого.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада